Jste zde

Domů » Maledivy

Severní Malé Atol

Ostrov Bandos

Maledivský ostrov Bandos
Autor: Mal B

Malý maledivský ostrov Bandos leží v Severním Malé Atolu a díky své nabídce ubytování je mezi návštěvníky velice oblíbený. Cesta z letiště na ostrově Hulhulé trvá rychlým člunem zhruba 25 minut.

Možnosti ubytování zahrnují jak standardní pokoje, tak i opravdu luxusní vily. Zvláštností jsou zajímavé Garden Villas, což jsou velmi prostorné vily ve vnitrozemí ostrova. Nemají tedy přímý výhled na moře. Všechny typy ubytování patří rekreačnímu zařízení Bandos Island Resort.

Další ostrovy Severního Malé Atolu

Maledivský podmořský svět
Autor: ChrisArt

Gasfinolhu

Gasfinolhu je ostrov, který patří k atolu Severní Malé a je administrativně spravován z atolu Kaafu. Najdete ho asi 2,3 km jihozápadně od ostrova Thulusdhoo se stejnojmenným hlavním městem Thulusdhoo.

Nejbližším ostrovem je ale asi 1 km vzdálený turistický ostrov Lhohifushi, jihozápadním směrem. Všechny tři ostrovy leží na stejném úseku vnější části korálového útesu atolu Severní Malé.

Makunudhoo

Maledivský atol Makunudhoo

Makunudhoo (nebo také Makunudu, dříve Malcolm Atol) je nejzápadnější atol souostroví Maledivy, nachází se v jeho severní části. Je součástí Haa Dhaalu Atolu. Leží 18 km západně od severozápadní strany mnohem většího atolu Thiladhunmathi - Miladummadulhu, od kterého je oddělen hlubokým průlivem. Má celkovou rozlohu 142,48 km², z toho je cca 0,96 km² pevnina, která je rozdělena na čtyři ostrovy.

Dhoonidhoo

Maledivský ostrov Dhoonidhoo

Dhoonidhoo (výjimečně označován i jen jako Dunidu), známý také jako Dhoonidhoo Prison Island, je jedním z ostrovů Maledivského souostroví v Severním Malé Atolu, který je v současné době využíván jako ostrov pro vězně.

Malý ostrůvek má rozlohu přibližně 230 × 300 m a je vzdálen asi 2 km severním směrem od hlavního města Malé. Dalšími, asi 1200 až 1300 m vzdálenými, sousedními ostrovy jsou letištní ostrov Hulhulé, Funadhoo, využívaný ke skladování pohonných látek a podmořský útes Bentofessinat.

Vihamanaafushi

Maledivský ostrov Vihamanaafushi

Typický maledivský hotelový ostrov v Severním Malé Atolu nese dvě jména, Vihamanaafushi (nebo také Vihamana Fushi, v překladu "Ostrov bez jedovatých rostlin") je oficiální název, zatímco Kurumba (v překladu "Kokosový ořech") se používá spíše v průvodcích, stejně jako v běžném jazyce. Je spravován z administrativního atolu Kaafu.

Maledivy od A do Z, 5. část

Pohled na pobřeží maledivského ostrova

Svatby

Sňatek je možné uzavřít pouze mezi příslušníky muslimské víry, nejsou tu vůbec žádné křesťanské kostely. Jestliže si chce muž vzít Maledivanku, musí nejprve konvertovat k islámu a v opačném případě je to v poslední době vyžadováno také.

Je také vyžadováno osvědčení o stavu svobodném, potvrzení o dluzích a manželství musí být uzavřeno podle islámských zákonů. Děti pak dostanou maledivské občanství, veškeré dokumenty musí být v anglickém jazyce.

Stránky

Maledivy na Facebooku

Malé

22.05.2018 - 17:00

CloudyWest-southwest, Moderate breeze, 7.2 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Hithadhoo

22.05.2018 - 18:00

Rain showersWest-southwest, Moderate breeze, 6.3 m/s28°C

1.2 mm srážek

Tlak: 1008.5 hPa

Naifaru

15.04.2014 - 20:00

FairWest-southwest, Light breeze, 2.0 m/s28°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1011.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.