Jste zde

Domů

Turistické zajímavosti

Zajímavosti na souostroví Maledivy

Alidhoo

Malý ostrůvek Alidhoo je součástí Haa Alifu Atolu.

Ten je nejsevernějším atolem na Maledivách.

Ostrov má tvar kruhu o průměru asi 500 m a je znám i pod označením Cinnamon Island.

Ve vnitrozemí ostrůvku uvidíte bujnou tropickou vegetací s kokosovými palmami.

Nedaleko směrem na západ se rozkládá další maledivský ostrov Utheemu, který má několik historických památek.

Severním směrem se rozkládá Dhidhoo (hlavní ostrov atolu Haa Alifu) s přibližně 3 000 obyvateli.

Ostrov Anantara

Maledivy - část ostrova Anantara
Autor: nattu

Oficiální název maledivského ostrova Anantary je vlastně Dhigufinolhu, ovšem u turistů tento název dosud nezakořenil. Ostrov leží v atolu Jižní Malé, od maledivského mezinárodního letiště v Hulhulé vzdálen jen asi 30 minut plavby rychlým člunem.

Korálový útes kolem ostrova nabízí skvělé podmínky jak pro potápěče, tak i pro milovníky šnorchlování a nabízí opravdu působivé pohledy do tamějšího podmořského světa, který je tu reprezentován lagunou s korálovým útesem.

Ostrov Meedhupparu

Maledivský ostrůvek Meedhupparu

Malý maledivský ostrůvek Meedhupparu se nachází v atolu Raa, leží v oceánu asi 40 minut jízdy vodním taxi od mezinárodního letiště na ostrově Hulhulé. Doprava mezi ostrovy Hulhulé a Meedhupparu je v ceně dovolené při ubytování na tomto ostrůvku.

Místní turistické středisko se nazývá Adaaran Select Meedhupparu Resort Island a specializuje se na milovníky wellness. Návštěvníci určitě ocení fakt, že se zde o dovolené mohou ponořit do skvělých aplikací maledivské léčebné ajurvédy.

Počasí a dovolená

Maledivy a východ Slunce
Autor: Mal B

Námořníci, kteří se plaví po Indickém oceánu, již odedávna říkají, že počasí je zde alespoň oproti ostatním mořím, poměrně klidné. A takovéto informace po sobě již zanechali i dávní féničtí mořeplavci.

A pro Maledivy to skutečně platí. Alespoň pokud jde o počasí, zdá se, že tu bývalo velmi podobné klima již někdy před 2000 lety. Na tak klidném oceánu se dá předpovídat počasí docela spolehlivě a meteorologickým předpovědím na Maledivách lze obecně důvěřovat skoro na slovo.

Sport a zábava, 2. část

Maledivy a windsurfing
Autor: Mrs eNil

Dalšími dostupnými druhy sportů jsou snad na každém ze zdejších ostrovů a ostrůvků windsurfing, jachting anebo rybolov na otevřeném Indickém oceánu. K dispozici jsou na pláži samozřejmě i obvyklá šlapadla či kánoe.

Kromě mnoha příležitostí pro holdování vodním sportům nabízejí maledivské hotely zájemcům i širokou škálu aktivit na souši. Přesné sportovní vyžití se pochopitelně liší podle jednotlivých resortů, ale snad nikde nechybí nabídka volejbalu, stolního tenisu, badmintonu a fotbalu.

Sport a zábava, 1. část

Maledivy a potápěč
Autor: Mal B

Mnoho turistů cestuje na Maledivy kvůli krásné přírodě, která se dá najít jen uprostřed Indického oceánu.

Na Maledivách také narazíte na krásné písečné pláže, mnoho ostrovů je jimi kompletně obklopeno. Mnoho hotelových komplexů na Maledivách nabízí současně také bazén.

Maledivské souostroví nabízí ideální podmínky k aktivní a pestré dovolené. Na jednotlivých, turisticky zaměřených ostrovech, mají návštěvníci opravdu široké možnosti věnovat se naplno svým oblíbeným činnostem a různým sportům.

Stránky

Maledivy na Facebooku

Malé

22.05.2018 - 17:00

CloudyWest-southwest, Moderate breeze, 7.2 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Hithadhoo

22.05.2018 - 18:00

Rain showersWest-southwest, Moderate breeze, 6.3 m/s28°C

1.2 mm srážek

Tlak: 1008.5 hPa

Naifaru

15.04.2014 - 20:00

FairWest-southwest, Light breeze, 2.0 m/s28°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1011.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.