Jste zde

Domů » Maledivy

Jižní Malé Atol

Ostrov Dhigufinolhu

Pohled na ostrov Dhigufinolhu, Maledivy

Malý maledivský ostrov Dhigufinolhu se rozkládá na východní straně atolu Jižní Malé, uprostřed rozlehlé laguny v Indickém oceánu.

Je vzdálen zhruba 21 km od mezinárodního letiště na Hulhulé, kam se rychlým člunem dostanete během asi 35 minut.

Ostrov Anantara

Maledivy - část ostrova Anantara
Autor: nattu

Oficiální název maledivského ostrova Anantary je vlastně Dhigufinolhu, ovšem u turistů tento název dosud nezakořenil. Ostrov leží v atolu Jižní Malé, od maledivského mezinárodního letiště v Hulhulé vzdálen jen asi 30 minut plavby rychlým člunem.

Korálový útes kolem ostrova nabízí skvělé podmínky jak pro potápěče, tak i pro milovníky šnorchlování a nabízí opravdu působivé pohledy do tamějšího podmořského světa, který je tu reprezentován lagunou s korálovým útesem.

Návštěva Malé, 2. část

Maledivský ostrov Malé - Páteční mešita
Autor: Paolo Rosa

Mešity

Ze tří nejkrásnějších mešit na Maledivách se dvě tyčí právě v hlavním městě. Hukuru Miskiiy byla postavena za panování oblíbeného a charismatického sultána Ibrahima Iskandara I. v polovině 17. století. Druhou zajímavou je Páteční mešita, která se svojí zlatou kopulí dominuje panoramatu města.

Okružní prohlídka

Návštěva Malé, 1. část

Maledivské hlavní město Malé

Malé je hlavní město a zároveň hospodářské a správní centrum souostroví Maledivy. Město s více než 123 tisíc obyvateli tvoří stejnojmenný ostrov na jihu Jižního Malé Atolu, stejně jako 3 další ostrůvky, Villingili, Hulhumalé und Hulhulé.

Hlavní ostrov je zcela zastavěný a přelidněný. Na ostrově s rozlohou pouhých 1,7 km² žije podle dnešních odhadů na 120.000 obyvatel, čímž se řadí k místům s vůbec nejvyšší hustotou obyvatel v Asii.

Potápěčské lokality, 2. část

Podmořský život u ostrova Guraidhoo

Jižní Malé Atol

* Cathedral:

3 – 35 m, velká podmořská jeskyně, která vypadá jako katedrála. Ze strmých stěn často vylézají murény.

* Embudu Canyon:

3 – 50 m, asi 50 m dlouhý kaňon u prudkého svahu s mnoha převisy, vně, na straně kanálu bývá obvykle dost velkých ryb všech druhů.

* Přírodní rezervace Embudu Express:

Maledivy od A do Z, 3. část

Maledivský Malé Atol

Koupě a pronájem ostrova

Všechny ostrovy patří státu Maledivy a mohou být pronajaty jen maledivským státním příslušníkům. Cizinci si mohou pronajmout ostrov jen v tom případě, pokud chtějí investovat do turistické oblasti a umožní volný průchod cestovního ruchu.

Noviny

Na Maledivách narazíte jen na troje vydávané noviny, ale jen malá část je psána v angličtině. Jsou to Aafathes, Haveeru a Miadhu. Noviny jsou čteny odzadu dopředu, anglické části bývají obvykle až na konci, pro vás tedy na samém začátku tisku.

Nudismus

Stránky

Maledivy na Facebooku

Malé

22.05.2018 - 17:00

CloudyWest-southwest, Moderate breeze, 7.2 m/s27°C

0 mm srážek

Tlak: 1007.5 hPa

Hithadhoo

22.05.2018 - 18:00

Rain showersWest-southwest, Moderate breeze, 6.3 m/s28°C

1.2 mm srážek

Tlak: 1008.5 hPa

Naifaru

15.04.2014 - 20:00

FairWest-southwest, Light breeze, 2.0 m/s28°C

0.2 mm srážek

Tlak: 1011.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.