Jste zde

Domů

Pláže

Pláže na souostroví Maledivy

Ostrov Kanuhura

Maledivský ostrov Kanuhura se nachází na severovýchodním okraji atolu Lhaviyani, je necelý kilometr dlouhý a 200 m široký.

Vzdálenost ostrova od mezinárodního letiště na Hulhulé je asi 120 km. Z letiště sem hydroplánem doletíte asi za 35 minut.

Na ostrově v Indickém oceánuje vybudován luxusní resort, který je oceněn pěti hvězdičkami.

Při jeho stavbě bylo hlavní starostí zajistit dodržování veškerých opatření ochrany životního prostředí a využití domácích obnovitelných stavebních materiálů.

Gaafu Atol

Ostrůvek Gaafu Atolu - jeden z hotelových resortů
Autor: warrenski

Gaafu Atol je často označovaný také jako atol Huvadhoo. Nachází se na jihu Malediv, mezi Laamu Atolem a Gnaviyani Atolem. Tento atol je s délkou cca 70 kilometrů a šířkou 55 kilometrů největším atolem na Maledivách a se svými rozměry je označován dokonce i jako největší známý atol na světě. Gaafu Atol se člení na Jižní Gaafu-Dhaalu Atol a Severní Gaafu-Alifu Atol.

Lhaviyani Atol

Lhaviyani Atol - jeden z ostrůvků

Administrativní maledivský Lhaviyani Atol je často oficiálně označován také jako Faadhippolhu Atol. Leží asi 130 kilometrů od hlavního ostrova Malé, mezi Noonu Atolem na severu, Gaafaru Atolem na jihu a Baa Atolem na západě. S délkou asi 18 kilometrů a šířkou 35 kilometrů patří mezi nejmenší atoly Malediv. Hlavní ostrovem atolu je Hinnavaru.

Lhaviyani Atol se skládá asi z 54 ostrovů, ze kterých je 5 obydlených. K nim patří Naifaru, Hinnavaru, Kurendhoo, Olhuvelifushi a také Maafilaafushi. Celkem zde žije dohromady asi 11 000 obyvatel.

Maledivy na Facebooku